تصاویر شاعران
سخنان برگزیده
ما‌زهر‌صاحب‌دلی‌یک‌رشته‌فن‌ آموختیم‌-عشق‌ازلیلی‌و‌صبر ازکوه‌کن‌آموختیم-گریه‌از مرغ‌سحر،خود‌سوزی‌ازبروانه‌ها صد‌سرا‌ویرانه‌شد،‌تاساختن‌آموختیم
صفحه نخست جشنواره ها فراخوان نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان جنوبی

PostHeaderIcon فراخوان نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان جنوبی

فراخوان نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان جنوبی - مهلت: 6مهر92

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، محمد مطهری فر هدف از برگزاری این جشنواره را اتحاد و همدلی با تاسی از عید بزرگ قربان و الگوپذیری و شخصیت پردازی با تاسی از شخصیت و معارف امام علی (ع) عنوان کرد.

وی افزود: شعر، خوشنویسی، گرافیک، مقاله نویسی بخشهای پیش بینی شده برای جشنواره نهم قربان تا غدیر است.

وی گفت: شاخصه های انسان کامل در فرهنگ ابراهیمی و علوی، مقام ابراهیم، مناقب علوی و حجه الوداع به عنوان موضوعات بخش شعر انتخاب شده که می تواند در قالب قصیده غزل، شعر سپید و ... عرضه شود.

مطهری فر با بیان اینکه اشعار برگزیده در کتاب مجموعه آثار جشنواره چاپ خواهد شد، اضافه کرد: در بخش شعر به نفر اول 8 میلیون ریال اعطا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: برای بخش خوشنویسی نیز موضوع سخنان حکمت آمیز نهج البلاغه (کلمات قصار) انتخاب شده که در رشته های نستعلیق و شکسته نستعلیق عرضه می شود .

وی جایزه نفر اول این بخش را 14 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: آثاری که به مرحله نمایشگاهی راه یافته اند با نظر هیات انتخاب و کارشناسی دبیرخانه جشنواره به صورت توافقی خریداری خواهند شد.

وی اظهار داشت: در بخش گرافیک نیز با موضوع مفاهیم نمادین پیوند قربان و غدیر، تبیین ولایت در قربان و غدیر به صورت طراحی پوستر برای نفر اول 10 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان جنوبی موضوع تعیین شده برای بخش مقاله نویسی را " تحلیل وتبیین مبانی نظری و عملی قربان و غدیر، نقاط اشتراک و افتراق مذاهب اسلامی در نگاه به واقعه غدیر ،تبیین جایگاه ولایت در قربان و غدیر ،بازتاب قربان و غدیر در ادبیات فارسی و نقش قربان و غدیر در خلق حماسه های سیاسی و اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد: 10 مقاله برتر در کتاب مجموعه مقالات جشنواره به چاپ خواهد رسید و نفر این بخش نیز 12میلیون ریال جایزه خواهد گرفت.

وی یادآور شد: علاقمندان شرکت در این جشنواره می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 4323399 – 0561 تماس و یا به پست الکترونیکی khj.farhang.gov.irمراجعه نمایند .

مطهری فر آخرین مهلت دریافت آثار را ششم مهرماه امسال عنوان کرد و گفت: افتتاحیه، کارگاه های جنبی و نمایشگاه آثار برتر جشنواره 28 و 29 مهرماه سالجاری و مراسم اختتامیه 30 مهرماه برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها: فراخوان شعر, فراخوان خوشنویسی, فراخوان پوستر, فراخوان نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان

http://hamnegaran.blogfa.com /

 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 04 تیر 1392 ساعت 04:53)